Web Sitesi Olmazsa Olmaz mı?
Web Sitesi Olmazsa Olmaz mı?

Web Sitesi Olmazsa Olmaz mı?

Web tasarımı, web sitelerinin arama motorlarında erişilebilir olmasını sağlayan, kişileri, kurumları, ürünleri ve hizmetleri tanıtan, metin ve grafiklerin bir araya geldiği son derece kapsamlı bir çalışmadır. Hayatımızın hemen hemen her alanına giren internet ile birlikte web sitesi kendini, ürün veya hizmetlerini tanıtmak isteyenler için vazgeçilmezdir.

Web Tasarımının Avantajları ve Önemi Nedir?

1.    Web sitesi ile sadece bölgesel değil, birden fazla bölgeye hitap etmek mümkündür. 2.    Kampanyalar, haberler ve yeni gelişmeler müşterilere anında iletilebilir.
3.    Web sitesi firmaların işlerine verdikleri önemi ve ciddiyeti sergilemektedir. Yapılan işin ne kadar önemli olduğunu göstermesi açısından avantaj sağlamaktadır.
4.    Reklama harcanacak maliyetleri azaltarak firmaların tasarruf etmesine yardımcı olur. 5.    Web ortamında yapılacak doğru bir reklam çalışmasıyla basılı materyallerden kurtularak maliyet düşürülebilir.
6.    Ulaşılamayan kitlelere erişmeyi sağlayarak, kişi ve kurumların varlığından müşterilerin haberdar olmasını sağlar.
7.    Coğrafi farklılıkları ortadan kaldırmayı sağlar. Örneğin İstanbul’da satış yapmakta olan bir iş yerinin online ortamda Türkiye’nin en uzak noktasına da satış yapabilmesini mümkün kılar.
8.    Mağazaların camına yapıştırılacak bir kampanya yalnızca yoldan geçenler tarafından görülebilirken, bu duyuru ve kampanyalar web sitesi aracılığı ile online ortamda doğru yönetilebilirse binlerce kişiye ulaştırılabilir.
9.    Daha şeffaf bir duruş göstererek müşteri gözünde hem ulaşılabilir hem de güven verici firma izlenimi sağlamak mümkün olur.

Web sitesini en son tasarım teknikleri kullanarak tasarlamak için profesyonel bir Web tasarım uzmanı ile bire bir çalışmak gerekmektedir. Ayrıca bu konuda site sahiplerinin kullanabileceği hazır şablonlar sunan firmalar da mevcuttur. 

Günümüzde web sitelerine yapılan tıklanmalarının %25’i mobil cihazlardan gerçekleştiği istatiksel olarak tespit edilmiştir. Bu oranın giderek daha da artacağı öngörülmektedir. Bu durum karşısında web sitesi sahiplerinin web sitelerinin mobil cihazlarda da görsel olarak doğru görünmesi ve tüm cihazlarda sorunsuz çalışması önemlidir.